УВАГА!!!
Графік роботи під час воєнного стану з 9.00 до 17.00. Сб. та Нд. 9.00-15.00

Розширювальні баки

Коли будь-яка рідина нагрівається, вона розширюється. Тому в замкнутій системі домашнього опалення та гарячого водопостачання має передбачатися місце, куди йтиме зайвий об'єм теплоносія. Для цього використовується розширювальний бак для котла. Крім того, він виконує ще одне важливе завдання - компенсація гідроудару при включенні насоса циркуляційного. У разі обладнання виступає у ролі буфера, який забирає надлишковий тиск і виключає пошкодження труб. В інтернет-магазині ТеплоСайт ви зможете придбати продукцію такого плану, яка підвищить термін експлуатації опалювального приладу та всієї системи загалом.


Сучасні баки відрізняються виходячи з моделі котла за формою: круглі, прямокутні, овальні, об'єму та способу підключення такі як: кліпса або різьба. Наприклад, для настінних апаратів виріб передбачає плоску форму та встановлення збоку або на задній стінці. Габарити залежать від обсягу теплоносія та його різновиду. Для води розмір ємності становить 15% загального обсягу. Якщо діє робоче середовище з антифризом, тоді показник підвищується до 20%.

За своєю конструкцією пристрої розподіляються на два види – з діафрагмою або гумовою грушею всередині. Це незначним чином впливає на вартість товарів. Другий варіант вважається більш універсальним, оскільки передбачає можливість ремонту. Однак, як показує практика, поломки виникають у дуже поодиноких випадках. Також у сучасних газових настінних котлах використовуються розширювальні баки з діафрагмою.


Розширювальний бак для опалювального котла виготовляється двох типів – відкритого та закритого. Сучасне обладнання залучає виключно вироби другого виду, які надають низку переваг:

  • Невеликі розміри.

  • Мінімальні втрати тепла.

  • Відмінна герметичність, через що можна відмовитися від дозаправки теплоносієм. Додатково виключається утворення корозії сталевих елементів системи.

  • Знижені експлуатаційні витрати.

  • Дозволяється застосовувати при високому тиску в контурі.

На ринку доступні пристрої закритого типу, які також називають мембранниками через наявність у конструкції мембрани. Ця деталь поділяє ємність на дві частини.


Показано з 1 по 10 із 10 (1 сторінок)